Nauka jazdy, grupowa czy indywidualna?

Naśnieżanie stoku
Na stoku

czyć się jeździć w grupie czy…samemu?

Lekcje jazdy na nartach w Szklarskiej Porębie w towarzystwie instruktorów SkiPoint to wspaniała przygoda! Dlatego czasem (ale nie zawsze) warto ją dzielić z innymi i pomyśleć o zajęciach grupowych. Ale jak zdecydować, która forma zajęć: indywidualna czy grupowa – będzie dla nas lepsza?

Jeżeli chciałbyś poznać tajniki jazdy w towarzystwie osób o podobnym poziomie zaawansowania, możesz z powodzeniem wybrać grupowe lekcje narciarskie. W Szklarskiej Porębie miejsca na stoku jest zawsze dużo! W SkiPoint z doświadczenia wiemy, że osobom dorosłym najłatwiej jest uczyć się w 2 lub 3-osobowych grupach. Zabawy jest wtedy więcej, ale trzeba pamiętać, że czas nauki proporcjonalnie się wtedy wydłuża. A jak uczą się dzieci?

Nasza dziecięca szkółka narciarska w Szklarskiej Porębie zapewnia najmłodszym narciarzom zabawę i naukę w równym stopniu. Dzieci szybko chłoną wiedzę, jednak aby zapewnić im wystarczająco dużo uwagi i bezpieczeństwa, warto zdecydować się na lekcje indywidualne. Instruktor może wtedy poświęcić 100% uwagi dziecku oraz dostosować tempo i poziom zaawansowania ćwiczeń do jego wieku i możliwości.

Gdy nasi kursanci (niezależnie od wieku!) opanują samodzielną jazdę i nauczą się kontrolować upadki i…wstawanie po nich, przyjdzie czas na cieszenie się lekcjami w grupie. Nasi instruktorzy dbają wtedy o to, by wspólne ćwiczenia motywowały uczestników zajęć do osiągania coraz lepszych wyników. A rywalizacja i wzajemna motywacja to najlepsza część tego sportu!