Czy muszę jeździć na nartach w kasku?

instruktorzy na stoku
Instruktorzy na stoku

W Polsce obowiązek jazdy w kasku dotyczy dzieci do 16 roku życia. Jednak jeżeli ważna jest dla Ciebie bezpieczna nauka jazdy na nartach w Szklarskiej Porębie oraz pozbawione wypadków szusowanie…po prostu go noś, niezależnie od wieku:).

W SkiPoint już pierwsze lekcje narciarskie w Szklarskiej Porębie udowodnią Ci, że kask narciarski najlepiej chroni głowę oraz szyję w trakcie upadków na stoku. A tych, zarówno w trakcie nauki jazdy, jak i samodzielnego szusowania, nie brakuje. W końcu polskie stoki są coraz bardziej zatłoczone a narty – coraz szybsze. Narciarz na stoku porusza się ze średnio 30-40 km/h – przy takiej prędkości nie ma co liczyć na miękki upadek! Tymczasem noszenie kasku zmniejsza o aż 35% ryzyko poważnego urazu głowy podczas „kraksy”.

Jednak kask to nie tylko ochrona przed urazami. To także najlepszy sposób na to, by w trakcie jazdy było nam ciepło – kask idealnie sprawdza się jako bariera dla wiatru, mrozu, deszczu i śniegu. Dlatego nie warto ryzykować – lepiej mieć go zawsze na głowie i szusować bezpiecznie!